Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu
  • 1 z 2
 

PU-ERH čaj

 

čierny, špeciálne fermentovaný čaj

Dostupnosť Skladom
Variant
2,90 € / ks
   
Značka Salvia Paradise
Kategória Liečivé BYLINY
 

Pu-er, pu-erh, pchu-er je spravidla označenie pre čínsky čaj pestovaný v čínskej provincii Jün-nan, spracováva sa použitím dodatočnej fermentácie čierneho čaju.

Špeciálne spracovanie tohto čaju vytvára vlastnú skupinu čajov. Tradičný čínsky čaj je hojne vyhľadávaný nielen pre svoju špecifickú zemitú vôňu a chuť, ale aj pre blahodarné účinky na organizmus. V tradičnej čínskej medicíne je Pu-Erh uznávaný ako liečivý čaj a tak sa s ním aj zaobchádza. Pravidelné pitie podporuje nerušené a vyrovnané prúdenie energií Jin a Jang. Pu Erh pôsobí imunostimulačne.

V súčasnosti sa Pu Erhu odporúča pri diétnych plánoch, pretože zaháňa chuť do jedla a zrýchľuje metabolizmus. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pu-Erh chráni pred infekčnými chorobami, pôsobí antibakteriálne /zabraňuje množeniu baktérií/, uľahčuje trávenie tučných jedál, prečisťuje organizmus a pôsobí antidepresívne.

Príprava: Jednonálevový Puerh: Na pol litra horúcej vody (90°C) sa použije jedna až päť lyžičiek čaju. Lúhuje sa 2-4 minúty. Čím viac čaju a čím dlhšie trvá lúhovania, tým viac chuti sa z čaju uvoľní. Pre dosiahnutie lepšej chuti je vhodnejšie skôr pridávať čaj ako predlžovať dobu lúhovania.

Varený Puerh: Rovnaké množstvo čaju ako u jednonálevového, ale lístky sa povaria vo vriacej vode. Výsledkom je trpká temná tekutina s veľmi vysokým obsahom kofeínu. Puehr sypaný je skvelý aj pre prípravu v hrnčeku. Jednoducho ho stačí zaliať vriacou vodou a nechať spadnúť lístočky na dno.

Hmotnosť netto:podľa variantu

Viac info o zložení a účinkoch nájdete v info blogu Herbárium

Skladujte na suchom a chladnom mieste.Uschovajte mimo dosahu detí.

Salvia Paradise s.r.o., Kvaň 158, 267 62 Komárov, CZ

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.