Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu

Návod na užívanie tinktúr Naděje

V kúrach sa nachádzajú výťažky /tinktúry/ bylinné, ktoré sú označené kódom „T“ a dávkovanie majú určené na fľaštičkách. Je potrebné dodržať vždy aktuálne dávkovanie. Ďalšie výťažky sú z púčikov, ktoré sa označujú kódom „P“ a dávkovanie sa stanovuje podľa hmotnosti toho, kto výťažky užíva a to je jedna kvapka na jeden kg hmotnosti rozdelených na dve alebo tri dávky. Príklad „ak je vaša hmotnosť 60kg, to je 60 kvapiek na deň. Túto dávku si viete rozdeliť na dve dávky po 30 kvapiek alebo tri dávky po 20 kvapiek a tak užívať, rano, na obed a večer alebo len ráno, večer. Ďalšími produktami sú bylinné výťažky obohatené o betaglukán, sú označené kódom „TG“ bylinné výťažky s betaglukánom a „PG“ púčikové výťažky s betaglukánom. Užívanie je vždy uvedené na fľaštičke. Novo vyrábanou skupinou sú zmesové výluhy označované ako „SV“, ktoré sú tvorené zo zmesi bylín s antiparazitárnými, antimikrobiálnými a inými účinkami.
Byliny a pupene sú zbierané v ekologicky čistom prostredí a zdravotnú nezávadnosť každej tinktúry potvrdzuje Ministerstvo zdravotníctva.

Dávkovanie pri kúrach a užívanie:
Kúry sú zložené z niekoľkých bylinných a púčikových tinktúr. Sú zoradené vždy najprv bylinné a potom púčikové. Bylinné sa môžu užívať súčasne (najviac 2-3 fľaštičky) a k ním sa priradí jeden púčikový výťažok v poradí prvý v kúre vedľa bylinných. Väčšinou je to drenážny prostriedok brezy. Fľaštičku pre každým dávkovaním pretrepeme a môžeme dávkovať v kúrach jednu po druhej na lyžičku dáme do úst chvíľku podržíme v ústach a nakoniec prehltneme. Alebo nakvapkať všetky potrebné súčasne do 20ml vlažnej vody /čaju/, nechať chvíľku postáť, potom vypiť. Do vody kvapkáme vtedy, ak z nejakého dôvodu nám vadí pritomnosť liehu. Tak sa postupuje až do využívania celej fľaštičky. Čas užívania je pol hodinky pred jedlom alebo hodinku po jedle.
S klasickými liekmi sa vyťažky môžu užívať, len je potrebné si nechať medzi užívaním týchto tinktúr a liekmi minimálne pol hodinový odstup.
Tieto výťažky rozhodne nenahrádzajú klasickú liečbu /lieky nevysadzujeme/. Tieto výťažky nenahrádzajú klasickú liečbu/lieky sa nevysadzujú/, užívajú sa ako doplnok k liečbe.
Užívanie týchto výrobkov si nevyžaduje žiadnu zvláštu diétu. U citlivejších osôb môže byť dávkovanie podľa návodu príliš silné, vtedy je potrebné dávkovanie znižiť na polovicu alebo zvoliť užívanie tinktúr za sebou.
Tinktúry Naděje sú doplnok stravy a ich účinok je hlavne na fyziologickej úrovni, harmonizujú, čistia, posilňujú, a užívajú sa hlavne ako prevencia a to si treba uvedomiť. Zdravie si máme uchovávať a organizmus udržovať z vnútra tak ako ho udržujeme aj z vonku. A k tomu nám príroda poskytuje nemalé možnosti. Ak už sa dostavili zdravotné ťažkosti, tak nám bylinky môžu pomôcť, ale chce to čas a trpezlivosť.
Kúra väčšinou obsahuje najviac 6 fľaštičiek a končí sa využívaním všetkých postupne do konca. To znamená ak dôjde bylinný výťažok skôr ako doužívate všetky púčikové, pokračujete bez bylinných ďalej /alebo naopak/. Kúra je asi na 3-6 týždňov užívania a po jej využítí je
možné naviazať ďalšiou kúrou. Buď opakovane zvoliť tú istú alebo naväzujúcu podľa aktuálneho zdravotného stavu. Je to vždy individuálne a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach treba užívať čo najdlhšie a medzi kúrami robiť prestávky. Prestávka sa robí minimálne 14 dní po využívaní druhej kúry, ale pokiaľ nie sú závažné problémy odporúča sa urobiť prestávka väčšia.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.