Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu

Kozmetické ÍLY a ich využitie

Certifikované kozmetické íly vyrába  MosóMami Kft. pod značkou MM GOLD BASIC
Krajina pôvodu: Francúzsko


Íly sa už dlhé stáročia vyžívajú na kozmetické a liečebné účely. Ako základná zložka v kozmetických prípravkoch majú hlavne pílingové a čistiace účinky. Okrem toho majú výborné krycie a absorpčné vlastnosti. Hlavnou vlastnosťou je nasiakavosť - viažu vodu a tiež schopnosť viazať molekuly na svojom povrchu. Íly sú záporne nabité. Záporný náboj vytvárajú minerálne látky, čím viac ílových minerálov sa koncentruje, tým zápornejší bude náboj. Upozornenie! Íl nesmiete skladovať v kovových nádobách či používať kovovú lyžičku pri výrobe masky. Kov totiž zníži jeho záporný náboj!
Keď je íl v roztoku, bude priťahovať opačné nabité - kladné ióny pri kontakte s pokožkou. Zabezpečí sa tak mineralizácia a detoxikácia pokožky.
Z pórov vytiahnu prebytočnú mastnotu, nečistoty, alebo aj rôzne usadené toxíny. Na každý typ pokožky je vhodný iný druh ílu, ktorý danú pokožku rozjasní, revitalizuje. Íl dokáže naštartovať tvorbu kolagénu a elastínu.
Podľa farby majú íly rôzne zloženie minerálov, všetky sú vulkanického pôvodu a ich pôsobenie a účinnosť sa preto líši.
Všetky íly ponúkané pod značkou MM GOLD BASIC sú vhodné, či ako maska na tvár aj celé telo, píling, ako prísada do kúpeľa, či na prípravu prírodných ekošminiek- farbičiek na oči, tvár.

Zelený íl (známy aj ako morský íl) – vhodný na všetky typy pleti, špeciálne na mastnú či aknóznu pleť.
Čistí pokožku, absorbuje nečistoty z pleti a pomáha normalizovať tvorbu kožného mazu. Upokojuje zápal a pomáha s obnovou tkaniva.
Ružový íl- je tvorený zmesou červeného ílu a bieleho kaolínu získaných z lomov vo Francúzsku, sušením na slnku. Veľmi jemný íl s upokojujúcimi a čistiacimi účinkami, vhodný pre všetky typy pleti, najmä však pre zrelú a unavenú pleť. Upokojuje citlivú a podráždenú pokožku, so sklonom k začervenaniu. Má zvláčňujúce a tonizujúce účinky,revitalizuje pleť. Obnovuje žiarivosť pleti a má upokojujúce a hojivé účinky.
Biely íl (tiež známy ako kaolín)– vhodný na citlivú, suchú či zrelú pleť.
Je univerzálny a veľmi jemný. Je najčastejšie používaný v kozmetike práve pre jeho jemnú štruktúru, obsah minerálnych látok, dobrú savosť a schopnosť udržať vône.
Žltý íl- skladá sa z hydratovaného kremičitanu hlinitého a je bohatý na oxid železa, ktorý mu dodáva jeho žltú farbu. Získava sa z lomov vo Francúzsku, sušením na slnku. Je vhodný pre citlivú, zmiešanú a mastnú pleť. Používa sa na odstránenie nečistôt pleti a prebytok kožného mazu. Čistí a upokojuje pleť, má pozitívne účinky pri liečbe kožných problémov (ekzémy, lupienka, akné). Má protizápalové účinky pri artritíde a svalových zápaloch. Používa sa pri výrobe dekoratívnej kozmetiky. Žltá farba evokuje radosť a dynamiku.
Modrý íl- je bohatý na kobalt, kadmium a kremík, má protizápalové, absorbujúce a relaxačné účinky. Je vhodný na všetky typy pleti, je šetrný a pomáha pri akné, ekzémoch, celulitíde, lupienke. S citrónovou šťavou vo forme masky bieli pokožku. Využíva sa aj vo vlasovej kozmetike ako zába, ktorý pomáha hydratovať, dodáva vlasom lesk a hebkosť.
Fialový íl-je zmes bieleho ílu prírodných farebných pigmentov. Získava sa spoločným mletím rôznych prírodných ílov. Je bohatý na oxid kremičitý s nízkou koncentráciou minerálnych solí. Je ideálny na čistenie suchej a citlivej pokožky. Zjemňuje ju, absorbuje nečistoty, čistí a bojuje proti zápalom. V čínskej medicíne má fialové sfarbenie dôležitú úlohu v harmonizácii energií . Vďaka svojej neobvyklej farbe sa hodí na výrobu dekoratívnej kozmetiky, alebo ako prírodné farbivo v kozmetických výrobkoch.
Bahno z mŕtveho mora- sušený prášok - 100% prírodná surovina na výrobu domácej kozmetiky, môže sa pridávať do mydiel, šampónov, pleťových a telových masiek, pílingov. Detoxikuje a okrem toho dodáva pleti minerálne látky. Je sušené a filtrované. Obsahuje horčík, draslík, síru a ďalšie dôležité minerály a stopové prvky, ktoré vhodne telo mineralizujú, pomáhajú pri rôznych kožných ochoreniach, kedy je vhodné pokožku čistiť a vyživovať zároveň. Pri psoriáze, akné, lupinách, atopickom ekzéme, aj pri celulitíde.

Použitie: Prášok zmiešajte s vodou a vytvorte požadovanú riedšiu alebo hustejšiu hmotu, ktorú použijete priamo na pokožku ako píling, či masku.
Využitie ílov alebo ako si z nich pripraviť dobrú pleťovú masku.
Íly môžeme používať ako masku samostatne, len s pridaním vody (3 diely ílu, 2 diely vody) a spracovať na kašičku, alebo môžeme ich navzájom aj kombinovať. Na jednu dávku stačí 8-10g ílu.
Pripravujte si vždy čerstvé masky, majú najlepšiu účinnosť. Ak by ste si chceli predpripraviť nejaký základ na viac dávok, zásadne zmiešajte spolu zvlášť suché suroviny vložte do kelímku a uzavrite, a tekuté suroviny už dávkujte do tohto základu priamo pred samotným použitím!
Pre zvýšenie účinku môžete masky pred aplikáciou troška zohriať na teplotu cca 50°C vo vodnom kúpeli. Nanesenú masku zase je vhodné prikryť netkanou textíliou a nechať pôsobiť 10-15 minút.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.