Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu
 

Paprika sladká maďarská High quality

 

Kvalita najvyššia ASTA 180

Dostupnosť dodáme do 10dní
2,90 € / ks
   
Značka Salvia Paradise
Kategória Koreniny, soľ
 

Paprika sladká maďarská patri medzi najobľúbenejšie mleté papriky u nás aj vo svetovej kuchyni. Má vynikajúcu farbitosť a veľmi príjemnú vôňu, charakteristickú po sladkej paprike. Chuť je jemné sladkastá a veľmi delikátna.

 Označenie ASTA 180 poukazuje na kvalitu, ktorá je hodnotená na stupnici ASTA (kolorimetrický index) za pomoci čísiel 40, 60, 80, 100, 120, 140, 160 a 180. Hodnotená je schopnosť farbiť a samozrejme chuť. Paprika označená nižším indexom (napr. 40) je málo kvalitná, vyblednutá - pokrm nezafarbi, a ani mu nedodá chuť. Sladká paprika maďarská s označením ASTA 180, je tou najkvalitnejšie paprikou na trhu. Zaujímavé je, že schopnosť farbiť a odovzdať chuť je pozorovateľňa v celom rozsahu predovšetkým v tukoch. Rozpustením vo vode sa nedosiahne požadovaný efekt.

Zloženie: 100% Paprika Maďarská
 Použitie: Paprika maďarská je vhodná k dofarbeniu aj ochutenie pokrmov ako sú omáčky - najmä guláš, údeniny, nátierky i šaláty. Odporúčame vyskúšať na pečené mäso, pečené zemiaky či zeleninu. 

TIP: Na rozpálenom oleji alebo masti osmažíme cibuľku a pridáme mletú papriku - tým dostávame základ mnohých maďarských pokrmov. Pozor preto na prepálenie papriky, ktorým by získala nepríjemne horkú chuť a znehodnotila celý pripravovaný pokrm. Pri pridávaní mletej papriky odporúčame pokrm presunúť z ohňa alebo ho znížiť na najmenší možný stupeň.Naspäť vraciame až po pridaní tekutiny.

 Skladovanie: Uchovávajte v suchu starostlivo uzatvárajte.

 Krajina pôvodu: Maďarsko - oblasť Szeged Kalocsa

Skladujte na suchom a chladnom mieste.Uschovajte mimo dosahu detí.

Salvia Paradise s.r.o., Kvaň 158, 267 62 Komárov, CZ

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.