• 1 z 2
 

Marhuľové jadrá horké 100g

Neohodnotené
 
Dostupnosť dodáme do 10dní
2,90 € / ks
   
Značka Salvia Paradise
Kategória Zdravé potraviny
 

Surovina na individuálne použitie
Marhuľa obyčajná je strom dorastajúci do výšky až 12 m. Domovinou mu je Čína, na územie Európy sa dostal cez Arménsko, preto sa latinsky volá – Prunus armeniaca. Koruna je nepravidelná, ovalná, listy rapíkovité. Kvety sú ružovej farby alebo biele, kvitne v marci a apríli. Predmetom zberu sú hlavne žltooranžové kôstkoviny marhule. Plod obsahuje tvrdú schránku skrývajúcu semienko – jadierko.

Zloženie:jadrá Armeniaca vulgaris
Horké marhuľové jadrá sa získavajú z malých divých marhúľ. Horké marhuľové jadrá sa vyznačujú svojou typickou horkomandľovou chuťou. Z pravidla sú sladké jadrá podlhovasté a horké skôr menšie guľatejšie.
Jadierka je vhodné konzumovať spolu so sušenými marhuľami, papáyami, ananásom, kvôli enzýmom obsiahnutých v tomto ovocí a tiež zjemňujú horkastú chuť marhuľových jadierok.
Marhuľové jadrá sú bohatým zdrojom vitálnych látok v ich jedinečnej kombinácii. LEN horké obsahujú aj vitamín B17-amygdalín,a okrem toho betakarotén, horčík, draslík, kyselinu salicilovú, kyselinu listovú.
Amygdalín (tiež nazývaný laetril alebo vitamín B17) je kombinácia neutralizovanej (nejedovatej) kyseliny kyanovodíkovej. Používajú sa pri prevencii a alternatívnej podpore liečby rakoviny.


Doporučená denná dávka: 10-15ks pri prevencii, 20-40ks pri terapii.

UPOZORNENIE!Sledujte reakcie svojho tela, pri nevoľnosti prestaňte s užívaním týchto jadierok! Marhuľové jadrá sa dajú kúpiť sladké alebo horké. Pre fytoterapeutické účely sa však konzumujú len tie horké, ktoré sú v ponuke.

Obsah: 100g 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.