Tip Zväčšiť
 

Liečivá voda Ferenc József 700ml

Neohodnotené
 

črevné zápaly, zápcha, obezita

Dostupnosť Skladom (4 ks)
1,40 € / ks
   
Značka Medaqua
Kategória Dovolenková lekárnička
 

Liečivá minerálna voda Ferenc József obsahuje dve hlavné zložky horkú soľ (síran horečnatý – Magnesium sulfuricum) a glauberovú soľ (síran sodný – Natrium sulfuricum).

Horkej soli je vo vode väčsie množstvo než glauberovej soli. Vplyv uvedenej liečivej minerálnej vody na ľudský organizmus určujú tieto uvedené soli. Horká minerálna voda s veľkým množstvom minerálov a stopových prvkov pre tých, čo upredňostňujú zdravý životný štýl.

Oblasti použitia:

Horká voda Ferenc József je vhodná hlavne pri problémoch so zápchou a pri miernych črevných zápaloch, tiež na dosiahnutie ľahkej stolice pri bolestiach konečníka a podbruška alebo v prípade pruhu a hemoroidov. Ako podporný prostriedok pri detoxikácii organizmu. Pravidelné pitie tejto vody vyvoláva zvýšený pohyb čriev, čo rýchľuje sa metabolizmus. Bielkoviny a tuky, či iné výživné látky sa vstrebávajú vtedy v menšom množstve a preto je efektívne piť túto horkú vodu nalačno. Aj ako doplnok stravy pri redukcii nadváhy alebo proti obezite, vtedy je vhodné ju konzumovať po jedle.

Dávkovanie: Na jednorazové vyvolanie hnačky sa odporúča množstvo 2 – 3 dl. Účinky neriedenej prírodnej horkej vody sa prejavujú črevnými pohybmi a vyvolávajú stolicu po uplynutí 12 až 24 hodín po požití. Prírodná voda zriedená obyčajnou vlažnou pitnou vodou vyvolá uvedené účinky už za 1 – 2 hodiny.

Pri chronických črevných ochoreniach sa odporúča denná dávka v množstve 1 – 2 dl liečivej vody.

Pri redukcii nadváhy alebo proti obezite sa odporúča denná dávka v množstve 3 x 1 – 2 dl po hlavných jedlách.

Pri cukrovke, chronických ochoreniach pečene, žĺčových kameňoch, zápale žlčníka ako podporný prostriedok denne 2-2,5dl po jedle.

Pri zápale obličiek, močových ciest ráno 1dl.

Pri mozgovej mŕtvici, nervových ochoreniach 0,5dl riedené 1:5 s čistou vodou na viac krát užívať počas dňa.

UPOZORNENIE! Neodporúča sa užívať! Pri nedostatku žalúdočnej kyseliny, krvácajúcom vrede žalúdka alebo dvanástnika a ich akútnych kataroch, pri hnačkách, pri srdečnej alebo obličkovej nedostatočnosti, zvracaní a odvodnení organizmu. Usadeniny na spodku fľaše nie sú škodlivé, naopak poukazujú na vysoký obsah minerálov.

Skladujte pri izbovej teplote.

Obsah: 700ml

prameň Ferenc József, Budapest

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.