Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu
Tip Zväčšiť
 

Kurkuma Indický šafrán mletý prášok

 

univerzálne korenie a liek

Dostupnosť Skladom
2,50 € / ks
   
Značka Salvia Paradise
Kategória Koreniny, soľ
 
Kurkuma dlhá - mletý odzemok.
Kurkumovník dlhý je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Predmetom zberu sú zdužinatelé článkovité odnože, ktoré sa podobajú zázvoru. Je známa predovšetkým ako korenie, avšak jej pôsobenie má ďaleko širší záber s mnohými účinky na ľudský organizmus.
 
Kurkuma prispieva k vylučovaniu žlče, podporuje trávenie a chuť do jedla. Ajurvéda uvádza kurkumu ako hlavný prostriedok podporujúci funkciu pečene - odporúča sa užívať pri zvýšenom obsahu tuku v pečeni. Starší ľudia ocenia pôsobenie kurkumy na zdravie kostí a kĺbov. Najnovšie výskumy hovoria o účinkoch na nervový systém a duševnú rovnováhu. Kurkuma je výborným antioxidantom priaznivo ovplyvňujúcim imunitný systém, kardiovaskulárne a respiračné zdravie. Je doporučovaná ako prostriedok podporujúci zdravý vzhľad pokožky.
 
Použitie:Kurkuma je vhodná k strukovinám, na vajíčka, hydinové mäso, ryžu aj do polievok. Jedna sa o veľmi chutné všestranné korenie, ktoré má charakteristickú prenikavé vôňu a dlhotrvajúcu chuť pripomínajúcu rascu. Kurkuma je hlavnou zložkou karí korenia, ktorému dodáva jeho tradičné farbu.
 
Skladujte starostlivo uzatvorené, v suchu a chlade.

Obsah: 100g

Skladujte na suchom a chladnom mieste.Uschovajte mimo dosahu detí.

Salvia Paradise s.r.o., Kvaň 158, 267 62 Komárov, CZ

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.