Objednávky pred sviatkami expedujeme do 19.12., doprava v KE do 20.12.
 

Esenciálny olej Bergamot

Neohodnotené
 

osvieženie, stimulácia

2,90 € / ks
   
Značka Herbária
Kategória Aromaterapia
 

Aetheroleum bergamottae
Bergamotový esenciálny olej.  Získava sa z kôry plodov bergamotového stromu (Citrus bergamia).

Pôsobí upokojujúco, osviežujúco, dezinfekčne. Vhodné na prevoňanie miestnosti, šatstva, do aromalampy. Znižuje stres, nervozitu a upokojuje. Vhodné aj na natieranie postihnutých miest pri uštipnutí hmyzom aj na akné. Pozor! Pri aplikácii na telo a vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu môže spôsobiť stmavnutie kože.

Aromaterapia je účinná prírodná metóda, ktorá pomôže odstrániť veľa každodenných problémov s ľudským telom. Slovo vôňa samo osebe v nás vyvoláva príjemné pozitívne pocity. Aromatické molekuly sa dostávajú do ľudského tele čuchom priamo do mozgu. Vďaka tomu je liečivý účinok esenciálnych olejov okamžitý. Esenciálne oleje pôsobia na organizmus antibakteriálne, antisepticky, fungicídne, sterilizačne, protizápalovo a protikŕčovo a zároveň má každý druh oleja aj ďalšie priaznivé účinky.  Získavajú sa z čerstvých rastlín destiláciou vodnou parou, lisovaním alebo extrakciou.

Použitie esenciálnych olejov v aromaterapii:

Odparovanie, aromalampa: Vhodné nielen na liečenie, ale aj na každodenné prevoňanie miestnosti, na vytvorenie príjemného prostredia, odbúravanie stresu, na zvýšenie koncentrácie. 2-4 kvapky oleja nakvapkáme do 1-1,5 dl vody a nalejeme do aromalampy alebo odparovača.

Inhalácia, naparovanie: Vhodné hlavne pri chrípke, nachladení, zápale nosných dutín, nádche. Do 1-2 litrov teplej vody nakvapkajte 8-10 kvapiek esenciálneho oleja. Nie je vhodné sa naparovať veľmi horúcou vodou!

Masáž, sauna, kúpeľ: V tomto prípade esenciálny olej preniká do organizmu nielen vdychovaním, ale aj cez pokožku a tak dopĺňa liečivý účinok. K masáži si zvolíme základny olej (slnečnicový, olivový, sójový) a v pomere 50ml základného oleja a 20-25 kvapiek esenciálneho oleja pripravíme olejovú zmes , ktorú jemne vmasírujeme do pokožky. Do sauny si pripravíme vodu s 2-5 kvapkami esenciálneho oleja a opatrne polievame horúce kamene. Do kúpeľa zamiešame 4-8 kvapiek esenciálneho oleja do vody v kúpeli. Odporúčaný čas kúpeľa je 10-15 minút.

objem :10ml

Skladujte na suchom a chladnom mieste.Uschovajte mimo dosahu detí.

Výrobca: Herbária Zrt., Csata utca 27, 1135 Budapest, Maďarsko

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.