• 1 z 2
 

Arónia - jarabina čierna sušený plod 50g

Neohodnotené
 
1,20 € / ks
   
Značka Salvia Paradise
Kategória Plody a semená
 

Plody arónie - jarabiny čiernej obsahujú zvýšené množstvo bioflavonoidu-rutínu, vitamínu C a antokyany. Antokyany sú látky nachádzajúce sa v šupke plodov arónie. Pri meraní sily absorpcie voľných kyslíkových radikálov, spôsobujúcích stárnutie organizmu, vykazuje arónie jednu z najvyšších doposial (2009) zaznamenaných hodnôt. Ukazuje sa tak ako vynikajúcí prostriedok spomaľujúci stárnutie organizmu a pomáhá nám vyrovnávať sa s civilizačným stresom. Plody arónie obsahujú okrem vitamínu C, bioflavonoid-rutín, vitamín E, betakarotén, riboflavín-vitamín B2, vitamín PP alebo B3, minerálne látky ako vápnik, jód, stopové prvky.

Druhotné pôsobenie arónie spočíva v blahodárnom vplyve na krvný obeh - znižuje tlak a hladinu cholesterolu.Používá sa pri arteroskleróze a je vhodná i pre diabetikov. Pôsobí na pružnosť a priepustnosť cievnych stien- pri kŕčových žilách, hemoroidoch, ako prevencia a doliečenie mozgových príhod/. Priaznivo harmonizuje činnosť štítnej žľazy, ako pri zníženej, tak aj pri zvýšenej funkcii. Vhodné tiež pri chudokrvnosti, pri chronických zápaloch, peptických vredoch a slabej funkcii pečene.

Tradičné použitie: Arónia je trpkej nasládlej chuti. Doporučujeme ju konzumovať sušenú - tepelne neupravovať. Môžeme ju užívať priamo, alebo rozmixovať a vyrábať silné antioxidačné džusy, či s mliekom koktejly. Pre dokonalé využitie všetkých látok obsiahnutých v plodoch doporučujeme po vypití čaju skonzumovať zostatkové ovocie.

Obsah: 50g 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.