Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu
 

Aromax Vanilka extrakt

 

Vôňa: vanilková, balzamová

Dostupnosť Skladom
4,20 € / ks
   
Značka Aromax
Kategória 100% éterické oleje
 

Vanilka(Vanilla planifolia, syn. Vanilla fragrans) patrí do čelade Orchideí. Pochádza z Mexika, ale pestuje sa v rôznych krajinách.
Plody vanilky neobsahujú éterický olej, ale charakteristická aróma vanilky sa spracovávaním plodov spolu s enzýmami darí uchovať. Kvalita vanilky a veľmi líši a najviac cenená je Bourbon vanilka. Vanilkový extrakt má zvyčajne farbu do tmavo žltej po tmavohnedú. Vanilkový extrakt sa predáva do obchodných sietí v rôznej koncentrácii.

Zloženie:5ml prírodný, neriedený, mimoriadnej kvality vanilkový liehový extrakt
Odporúčané použitie: Inhalácia: vhodné pre deti napr. na dobrú náladu, namiešať po 1 kvapke z vanilky, klementíny pridať do vody v aromalampe, alebo odparovača na radiátor.
Aromakúpeľ: na regeneráciu pokožky si namiešajte po 1 kvapke z týchto silíc: ruža, ylang-ylang, santal, vanilka a zmiešajte najprv s polievkovou lyžicou mlieka, smotany, či medu, aj do peny do kúpeľa a takto nariedené priliať do teplej vody do vane.
Ďalšie použitie do kozmetických prípravkov na ošetrenie pokožky, aj do parfémov na prevoňanie pokožky.

Objem: 5ml

Všeobecné upozornenia k 100% esenciálnym olejom:
Kvôli bezpečnostnému používaniu si dôkladne preštudujte nasledujúce informácie!
Pred použitím esenciálnych olejov priamo na pokožku, najprv otestujte jeho reakciu na Vašej pokožke, len tak zabránime možným kožným reakciám, ktoré môžu nastať pri kontakte jednotlivých zložiek silíc s nadmerne citlivou pokožkou. Kvapnutím 1 kvapky neriedeného oleja na vnútornú stranu predlaktia a jemným vmasírovaním otestujete prípadnú reakciu. Ak do 24 hodín od aplikácie nezaznamenáte žiadne zmeny na pokožke v mieste testovania, môžte tento esenciálny olej používať. Ak pri vdýchnutí alebo pri aplikácii na pokožku zaregistrujete nepríjemné zmeny ukončite jeho používanie a vyskúšajte iný druh oleja. Esenciálne oleje sú mierne horľavé a z toho dôvodu ich nepoužívajte pri otvorenom ohni, a v saune ich neriedené neaplikujte na horúce kamene.Aromalampu so zapálenou sviečkou nikdy nenechávajte bez dozoru!

Skladujte mimo dosahu detí! Skladujte na chladnom mieste bez prístupu svetla. Esenciálny olej nepoužívajte neriedený na pokožku, na porušenú pokožku nepoužívajte ani riedený! Olej nesmie prísť do styku s očami, ústami, sliznicami, ak sa tak stane, vymyte olej dostatočným množstvom vody!

 Výrobca : Aromax Zrt.,  Budapest, Záhony u. 7, 1031 Hungary

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.