Objednávky pred sviatkami expedujeme do 19.12., doprava v KE do 20.12.
Tip Zväčšiť
 

Esenciálny olej Citrónový eukalyptus

Neohodnotené
 

vôňa:citrusová, silná

Dostupnosť Skladom (3 ks)
4,40 € / ks
   
Značka Aromax
Kategória 100% natur éterické oleje
 

Zloženie: prírodný, neriedený éterický olej mimoriadnej kvality, obsahuje citronell .
100% éterický olej sa získava z listov a konárov  vždy zeleného stromu (Eucalyptus citriodora), ktorého domovinou je Austrália, ale pestuje sa aj v Brazílii a v Číne. Využíva sa v parfumérii a tiež ako prirodzený odpudzovač hmyzu.  Olej sa získava destiláciou.

Vôňa: silná, citrusovo sladkastá, balzamiková

Farba olej je skoro bezfarebný.

Použitie: na ošetrenie pokožky, na osvieženie ovzdušia a prevoňanie. Pôsobí protizápalovo, antimikrobiálne, analgeticky. Využíva sa aj ako repelent, odpudzuje hmyz. Na masírovanie pri pohybových ťažkostiach, na zlepšenie dýchania.

Na inhaláciu do aromalampy: Pri prechladnutí si pripravíme po 1 kvapke osviežujúcej zmesi z citronového eukalyptu,  zázvoru, grepu, bergamotu, limetky, rozmarínu a pridáme do vody pár kvapiek v aromalampe, alebo odparovača na radiátor. V lete zase na odpudzovanie hmyzu si na savú látku nakvapkáme pir kvapiek citr. Eukalytu a rozmiestnime po miestnosti.

Na prípravu ošetrujúceho pleťového  oleja: po dve kvapky z citr. eukalyptusu, cédrového oleja a levandule pridáme do 1 polievkovej lyžice rastlinného oleja/marhuľového, rakytníkového, nechtíkového/ a premiešame. Použijeme na bodnutia hmyzom alebo na svrbivú pokožku.

 Na prípravu ošetrujúceho telového  oleja: po 3 kvapky z citr. eukalyptusu, pridáme do 10ml mandľového oleja lyžice rastlinného oleja/marhuľového, rakytníkového, nechtíkového/ a premiešame. Použijeme na bodnutia hmyzom alebo na svrbivú pokožku.

 

Objem: 10ml

Všeobecné upozornenia k 100% esenciálnym olejom:
Kvôli bezpečnostnému používaniu si dôkladne preštudujte nasledujúce informácie!
Pred použitím esenciálnych olejov priamo na pokožku, najprv otestujte jeho reakciu na Vašej pokožke, len tak zabránime možným kožným reakciám, ktoré môžu nastať pri kontakte jednotlivých zložiek silíc s nadmerne citlivou pokožkou. Kvapnutím 1 kvapky neriedeného oleja na vnútornú stranu predlaktia a jemným vmasírovaním otestujete prípadnú reakciu. Ak do 24 hodín od aplikácie nezaznamenáte žiadne zmeny na pokožke v mieste testovania, môžte tento esenciálny olej používať. Ak pri vdýchnutí alebo pri aplikácii na pokožku zaregistrujete nepríjemné zmeny ukončite jeho používanie a vyskúšajte iný druh oleja. Esenciálne oleje sú mierne horľavé a z toho dôvodu ich nepoužívajte pri otvorenom ohni, a v saune ich neriedené neaplikujte na horúce kamene. Aromalampu so zapálenou sviečkou nikdy nenechávajte bez dozoru!

Skladujte mimo dosahu detí! Skladujte na chladnom mieste bez prístupu svetla. Esenciálny olej nepoužívajte neriedený na pokožku, na porušenú pokožku nepoužívajte ani riedený! Olej nesmie prísť do styku s očami, ústami, sliznicami, ak sa tak stane, vymyte olej dostatočným množstvom vody!

 Výrobca : Aromax Zrt.,  Budapest, Záhony u. 7, 1031 Hungary

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.