Prírodnú kozmetiku KHADI , Bánfi a ekodrogériu EcoCléan nájdete na www.kralovstvokozmetiky.eu

Aromaterapia

Aromaterapia je účinná prírodná metóda, ktorá pomôže odstrániť veľa každodenných problémov s ľudským telom. Slovo vôňa samo osebe v nás vyvoláva príjemné pozitívne pocity. Aromatické molekuly sa dostávajú do ľudského tele čuchom priamo do mozgu. Vďaka tomu je liečivý účinok esenciálnych olejov okamžitý. Esenciálne oleje pôsobia na organizmus antibakteriálne, antisepticky, fungicídne, sterilizačne, protizápalovo a protikŕčovo a zároveň má každý druh oleja aj ďalšie priaznivé účinky. Prírodné éterické oleje sa získavajú z čerstvých rastlín len destiláciou vodnou parou, lisovaním alebo extrakciou bez pôsobenia chemických rozpúšťadiel, prípadne lisovaním s následným mechanickým odstredením. opznačujú sa NATURAL.  Všetky ďalšie, dnes už bežné technologické postupy výroby sa pri klasickej aromaterapii neakceptujú.
Éterické oleje nazývané tiež esenciálne oleje alebo silice rastlín je ten istý názov pre ten istý výsledný produkt.
Éterické oleje alebo silice sú súčasťou štandartných liekopisov vrátane európskeho. Kozmetika založená na účinkoch éterických olejov sa môže právom volať "zelená" EKO kozmetika.

Použitie esenciálnych olejov v aromaterapii:
Odparovanie, aromalampa: Vhodné nielen na liečenie, ale aj na každodenné prevoňanie miestnosti, na vytvorenie príjemného prostredia, odbúravanie stresu, na zvýšenie koncentrácie. 2-4 kvapky oleja nakvapkáme do 1-1,5 dl vody a nalejeme do aromalampy alebo odparovača.
Inhalácia, naparovanie: Vhodné hlavne pri chrípke, nachladení, zápale nosných dutín, nádche. Do 1-2 litrov teplej vody nakvapkajte 8-10 kvapiek esenciálneho oleja. Nie je vhodné sa naparovať veľmi horúcou vodou!
Masáž, sauna, kúpeľ: V tomto prípade esenciálny olej preniká do organizmu nielen vdychovaním, ale aj cez pokožku a tak dopĺňa liečivý účinok. K masáži si zvolíme základny olej (slnečnicový, olivový, sójový) a v pomere 50ml základného oleja a 20-25 kvapiek esenciálneho oleja pripravíme olejovú zmes , ktorú jemne vmasírujeme do pokožky. Do sauny si pripravíme vodu s 2-5 kvapkami esenciálneho oleja a opatrne polievame horúce kamene. Do kúpeľa zamiešame 4-8 kvapiek esenciálneho oleja najprv do emulgátora napr. kravské mlieko, alebo olej zo pšeničkých klíčkov a spolu to pridáme do vody v kúpeli. Odporúčaný čas kúpeľa je 10-15 minút.
Príprava domácej kozmetiky: Zvolíme si éterický olej na základe jeho účinkov a prídáme ho do základného krému, pleťového mlieka, oleja dôkladne rozmiešame a aplikujeme na pokožku.

 

Stránka 1 z 1 - 12 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 12 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.